fbpx

Як фосфати надходять в класичний купальний водойма?

Основних шляхів кілька і ми їх розмістили в порядку зростання за ступенем впливу на біологічну рівновагу:
 
1. З падаючого листя, пилком рослин і відмираючими водяними рослинами та водоростями, опади (сніг, дощ) багаті сполуками фосфору.

Правильно спроектована біологічна система купального водоймища без особливих зусиль переробляє весь азот та фосфор, але з деякою допомогою його власників. Така допомога полягає в осінньому обрізанні рослин та регулярних сезонних прибирань зон регенерації та купальної частини.
 
2. З людьми, які купаються.
Тут, приблизно, справи йдуть так само. Виняток становлять публічні водойми через ненормоване навантаження і відношення клієнтів до басейну, як до чужого. Фосфор, на відміну від азоту, без додаткових реактивів дуже швидко з води видалити не вдається і тоді на допомогу може прийти фосфатний фільтр.
 
3. З водою при первинному заповненні і при подальшому підживленні в міру випаровування.
Це джерело фосфатів може бути найістотнішим, якщо вода в свердловині не відповідає рекомендованим параметрам. В такому випадку водні рослини не рятують і фосфатний фільтр буде просто необхідний.
 
Який висновок можна зробити з усього вищесказаного?
 
Фосфатний фільтр вкрай необхідний в усіх типах купальних водойм, якщо є перевищення фосфатів в джерелі води для ставка і рекомендується в «натуральних басейнах», в яких зони регенерації дуже маленькі і містять мінімум рослин.