fbpx

Багато відкритих басейнів в Україні, побудованих ще за часів СРСР, потребують капітального ремонту та повної реконструкції. Компанія Хоумпарк при співпраці з БіоНова пропонує альтернативу хлорованій воді.

На відміну від природного водоймища, відкриті природні басейни з біологічним очищенням являють собою штучно створені басейни, ізольовані від ґрунтових вод. Вода з купальної частини, циркулюючи через зону регенерації, надходить назад. Зона регенерації, таким чином, виконує роль біологічного ґрунтового фільтра з усіма біологічними та хімічними процесами, що відбуваються в природних водоймах. Відкритий басейн із біологічною обробкою можна використовувати для всіх водних видів спорту. Так само в публічних біобасейнах можуть бути встановлені додаткові різноманітні атракціони, відомі за хлорованими басейнами.

Інвестиційні витрати згідно з нашими розрахунками та досвідом для біологічного відкритого басейну нижчі, ніж для традиційного хлорного відкритого басейну. Експлуатаційні витрати в класичному відкритому басейні, що хлорується, пов'язані з різними технічними пристроями, такими як - фільтри, насоси, вимірювальні станції та дозуючі системи, які вимагають регулярне технічне обслуговування з відповідними витратами на запасні частини. Так само, пристойну частку витрат у хлорному басейні становить хімія - хлорсодержащіе препарати, коагулянти, кислоти або луги, що регулюють рН.

У біологічному басейні переважна більшість витрат посідає технічне обслуговування. А відсутність різних окислювачів та хімії суттєво знижує витрати на циркуляційні насоси та скромну вимірювальну техніку. З іншого боку, витрати на персонал трохи більші, особливо для прибирання поверхонь купальної частини. Щоб уникнути ковзання та падіння на сходах у дрібній купальній частині, дно повинно бути звільнене від слизької біоплівки. Пристрій публічного купального ставка - дуже відповідальне і непросте завдання, адже можливі помилки проектування вже при експлуатації не вдасться скоригувати використанням більшої кількості хлору, як це було б можливим у класичних хлорних басейнах.

І важливий бонус – інвестиційна привабливість таких об'єктів з німецьких досліджень зростає, особливо враховуючи зростання попиту в останні роки на екологічність нашого життя.