fbpx

Комарі в натуральних басейнах

Що може бути краще, ніж провести літній день на березі водойми з кришталево чистою водою? Насолоджуючись блиском останніх сонячних променів на воді ввечері перед заходом, сидячи вночі під зоряним небом при свічках, слухаючи цвіркунів і квакання жаб — так ми уявляємо собі ідеальний літній вечір.

Але є у цього заспокійливого моменту справжній ворог, всюдисущий комар. Ці комахи так сильно проникають в нашу мрію про відпочинок на березі власного водойми, що питання про комарів є одним з головних при прийнятті рішення про будівництво натурального басейну на ділянці.

Добре відомо, що комарі відкладають личинки в воді і тому вважається їх поява закономірним після будівництва плавального ставка або біобасейна. Ми можемо вас заспокоїти. Купальний ставок ніяк не змінить кількість комарів у вашому саду, тому що в правильно функціонуючої екосистемі у комарів занадто багато ворогів, щоб вони могли розмножуватися. Тому найкраща профілактика від нашестя комарів — це професійно спроектована і добре функціонуюча екосистема. Тільки коли екосистема в рівновазі, хижаки в середовищі комах можуть знищувати комарів і їх личинки. Жуки-плавунці, бабки, водоміри, водяні клопи, дрібні рачки-дафнії, п’явки — це далеко не всі мешканці хороших водних екосистем, які вдень і вночі працюють на наше благо. Дуже цікаво спостерігати за активністю бабок у вечірній час, коли спадає денна спека і комарі масово вилітають зі своїх сховищ. Спійманих комах бабка з’їдає на льоту, при цьому, не перестаючи полювати.