fbpx

Головні тренди: ландшафтний дизайн 2019

Мода швидкоплинна і мінлива, а сади створюються не на один рік. Та й часу на їх створення потрібно досить багато, навіть якщо використовуються великомірні посадки — рослинам потрібно адаптуватися в нових умовах, пережити стрес після пересадки. Тому ландшафтний дизайн реагує на модні течії не так швидко, але, тим не менш, не може залишатися осторонь від запитів часу.

— Мінімалізм в деталях

В останні роки в сучасних садах домінував мінімалізм, натхненний скандинавами. У найближчі роки його популярність навряд чи буде сильно падати. Але в інтер’єрах вже йде повернення до 80-х, змішання часів і стилів, що дарує свободу творчості і дозволяє висловити індивідуальність власника. Ймовірно, найближчим часом мікс стилів і стилістики з інтер’єрів буде перетікати і в сад.

— Легкі меблі

Легкі меблі життєрадісних відтінків, яку легко перенести, сміливі поєднання кольорів дозволять додати простору саду ігровий елемент.

— Прагнення до природності

Набирає популярності звернення до місцевих виробників, використання місцевих матеріалів, рослин з місцевих розплідників.

Актуальні прості форми, виражені фактури, що підкреслюють справжність матеріалів, шорсткі поверхні, що здаються необробленими. На зміну перевантаженим складним Міксбордерам приходять посадки в природному стилі.

— Персоналізація саду, його емоції і характер

Все більше в садах буде малих архітектурних форм, садових лав, світильників, створених на замовлення, за індивідуальними мірками, вручну. Меблі, альтанки — як предмети мистецтва, але при цьому зручні і функціональні. Громіздкі «палацові» ліхтарі відходять у минуле, на зміну їм приходить «правильне» світло, що створює затишок і підкреслює красу пейзажів.

— Мінімальний догляд

Будь-який сад вимагає уваги і турботи, але спроектувати його зручним і технологічним в обслуговуванні — одна з найважливіших завдань для ландшафтного дизайнера. Сучасний замовник прагне до максимального комфорту, вважаючи за краще практичні рішення. І більшість сучасних віянь пов’язано саме з прагненням зменшити догляд за насадженнями.

— Сад заради кадру

Сьогодні вже важко уявити світ без селфі та соціальних мереж. Отже, зростає потреба в створенні саду, який може стати об’єктом для фотографа або гідним фоном для портретної зйомки.

— Геометричність і асиметрія

У ландшафтному дизайні зростає популярність геометричної теми, яка почалася з малюнків на текстилі і впевнено зайняла передові позиції в інтер’єрах та архітектурі. Геометричність і асиметрію планувальних рішень, мощення, садових меблів, стрижених живоплотів, посилені контрастом з посадками в природному стилі, злаками, можна побачити в садах все частіше.

— Використання максимально невибагливих рослин

Залишається тенденція використання стабільно декоративних, невибагливих рослин, здатних тривалий час виростати на одному місці без пересадок і ретельного догляду, стійких до хвороб і шкідників, добре пристосованих до місцевих умов і підібраних з урахуванням екології до конкретного місця.

Підводячи підсумки, хочеться додати, що запит на гармонійний збалансований індивідуальний сад, який не потребує складного догляду, як ніколи актуальний.