fbpx

Натуральний басейн — що це таке?

Приблизно, з 2013 року класичне австрійське поняття «плавальний або купальний ставок» було розділено на два,які дуже відрізняються один від одного, як за формою, так і за змістом, хоча суть залишилася одна — вода чиститься, як в природі і немає хімії.

Отже, давайте розбиратися.

Купальний ставок в традиційному понятті — це водойма, в якому купальна частина сполучена з зоною регенерації або біологічним фільтром. Такі ставки будували з 80-х років минулого століття, але до них незабаром приєдналися ставки з розділеними зонами і терміни почали розширюватися. Так з’явилися купальні ставки 1, 2 і 3-х типів, які відрізнялися один від одного не принципово, а, в основному, зовнішнім конструктивом.

Сьогодні, натуральним басейном (Naturpool) можуть називатися купальні водойми 4 і 5 типів. Це басейни для купання, в яких присутні проточні та гравійні фільтра. Цим вони і відрізняються від типів 1-3, в яких циркуляція дуже слабка або її зовсім може не бути. В натуральних басейнах 4 і 5 типів вода сильніше насичена киснем і повністю відсутні анаеробні процеси.

Отже, 4-й тип — натуральний басейн. Виглядає він, як і 1-3 типи природно і натурально, так як біологічний гравійний фільтр може бути інтегрований всередині купальної чаші або винесено на окрему площу. Зате змінилася зона регенерації — тепер вона може не перевищувати 10% — 30% від зони купання.

5-й тип — натуральний басейн. Цей тип досить сильно відрізняється навіть від 4-го. Тут більше немає біологічного фільтра з необхідними рослинами, в якості фільтруючого матеріалу не використовується щебінь, а штучні матеріали. Насоси мають продуктивність, яку можна порівняти з хімічними басейнами. Фільтруючі зони знаходяться, як правило, поза басейном для купання. Водорості, слизькі борти і підлога залишилися в минулому — в перших 3-х типах. Вміст фосфатів перевищує 10 мікрограмів на літр води.

Що виграє і які дивіденди отримує від усіх цих нових типів Замовник?

— Зусилля по обслуговуванню тепер можна порівняти зі звичайним басейном.

— Зона фільтрації зменшилася до 10% від зони купання, а в окремих випадках її можна заховати під терасу або газон. Економія землі на ділянці.

— Вартість натурального басейну дешевша за рахунок істотного зменшення площі біологічної фільтрації.

— Вода стала ще чистішою і більш передбачуваною в порівнянні з 1-3 типами.

— Ще більше можливостей і менше витрат для переобладнання старих хімічних басейнів в натуральні.