fbpx

Про водорості

У хлорованих традиційних басейнах водорості не можуть рости якщо регулярно використовуються хімічні речовини. Але в природних водоймах водорості — цілком нормальне явище. Не існує біологічно очищеної води без водоростей. Питання в тому, наскільки їх багато і які вони.

Як розвиваються водорості?

Водорості — одноклітинні організми, які розвиваються за допомогою фотосинтезу. Для життя їм потрібна багата поживними речовинами вода, багато світла і тепла. Вони харчуються фосфором, кальцієм, калієм, азотом. Якщо баланс навколишнього середовища знаходиться в рівновазі, плаваючі водорості знаходяться у воді, але вони настільки малі, що невидимі неозброєним оком. Навіть світло ледь заломлюється, проходячи крізь воду і вода прозора. Однак, якщо поживних речовин в воду надходить більше, ніж може переробити, то синьо-зелені водорості розростаються настільки, що вода раптово стає зеленою і каламутною. Таким чином, помутніння води вказують на надлишок поживних речовин.
Як боротися з такою напастю?
Не турбуйтеся, експерти Хоумпарк зі своїми партнерами BioNova® зроблять все за Вас! Рішення лежить в так званій області регенерації купального ставка. Якщо розміри зони очищення та обладнання підібрані правильно, то більшість органіки фільтрується під час протоки через гравійні верстви. Коріння водоростей, які ростуть в гравійному фільтрі, поглинають поживні речовини, так що перевиробництво не може відбутися якщо довіритися експертам.
Але не тільки розмір області регенерації має значення. Важливий також ретельний вибір водних рослин з урахуванням місцевих умов, наявність у воді зоопланктону, правильне розташування водойми по сторонах світу і по відношенню до переважному напрямку вітру. І навіть самі користувачі повинні дотримуватися кількох основних правил для запобігання надмірного введення поживних речовин ззовні:
прийняти душ перед купанням, щоб видалити залишки крему для засмаги, макіяжу та іншої косметики. Собаки не повинні мати доступ до ставка для плавання, навіть, якщо це Ваш член сім’ї. Необхідно уникати падання частинок їжі в плавальний ставок.
Сеча людини є найпотужнішим добривом для водоростей. Тому, будь ласка, пам’ятайте про це, особливо купаючись з маленькими дітьми і проінструктуйте ваших гостей. Але зростання водоростей може бути спровокований і іншими факторами — сильний дощ, перегріта вода, поломка обладнання, наповнення ставка початково неякісною водою. Якщо ви знаєте причину, ви можете її усунути. Тому необхідно довіритися експертам, які зроблять точний аналіз води і дадуть нові рекомендації з користування ставком.
Біологічна система від Хоумпарк створена з великим запасом міцності. Тому, якщо тільки баланс порушується, видима реакція на це порушення завжди затримується. Ми з Вами не повинні забувати, що в плавальних ставках по системі BioNova® основну роботу робить природа і з досвіду природа не реагує негайно. В цілому, на прикладі натуральної природи, зміни в навколишньому середовищі часто виявляються тільки через кілька місяців, років, десятиліть чи, можливо, навіть через століття. Тому, якщо у вашу водойму введені поживні речовини, або щось змінилося в стилі експлуатації вашого ставка, то реакція на ці втручання часто спостерігається тільки через кілька тижнів або місяців, а буває і в наступний сезон. Те ж саме стосується застосування контрзаходів. Ефект від таких контрзаходів буває помітний не відразу, а завжди з деякою тимчасовою затримкою. Тут також потрібно терпіння і дотримання інструкцій до вашого ставку!