Важлива частина біологічного басейну — це квітучий водний сад, який бере активну участь в очищенні води. Однак, часто буває не просто правильно підібрати рослини для мілководної та глибоководної частин, щоб вони максимально ефективно виконували свої завдання. Найкраще з підбором декоративно-очищаючої композиції впорається професіонал.
Ви коли-небудь помічали, які різні бувають природні водойми навіть у межах однієї кліматичної зони? В одних переважає рогіз, в інших очерет, в третіх осока та комиш.
Також і в штучних натуральних басейнах — не всі рослини однаково добре можуть себе почувати в двох однакових конструкціях, але в різних умовах експлуатації.
У біологічному басейні бажані два рівня водної рослинності: болотні і глибоководні, а асортимент потрібно підбирати, в першу чергу, виходячи з переваг самих рослин.
Часом, найміцніші і агресивні рослини — очерет, рогіз, комиш і осока, не витримують конкуренцію з ніжними ірисами і низьким Авраном лікарським.
Хороший спеціаліст в своїх композиціях з іншими рослинами для натурального ставка буде шукати золоту середину між робочими якостями і декоративними.
Наприклад, складно уявити будь-яке водоймище без очерету. Ряболисті форми цієї рослини відмінно прикрасять натуральний басейн. Для висадки на невеликих біологічних басейнах краще вибрати малий рогіз, а більші форми можна залишити для купальних ставків.
Вибирайте і пробуйте висаджувати! Експериментуйте з різними видами і пам’ятайте: «Чим більше біологічне різноманіття вашого водного біоценозу, тим сильніша біологічна рівновага та чистіша вода!».